Süleyman Soylu, Şanlıurfa’da protesto edild

Sel felaketinde Şanlıurfa’da 14, Adıyaman’da ise iki kişi olmak üzere toplam 16 kişi hayatını kaybetti.

Depremin ardından selin felakete dönüştüğü bölgeye giden Soylu, yurttaşlar tarafından protesto edildi. Şanlıurfa’da Soylu’ya seslenen vatandaşlar, korumalar tarafından engellenince yuhalayarak durumu protesto etti.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’da sel bölgesini ziyaret etmişti. Ziyaret esnasında bir yurttaşın söyledikleri ise dikkati çekti.

“SİZ GELECEKSİNİZ DİYE GELDİLER”

Sel felaketiyle baş başa bırakıldıklarını belirten yurttaş, Soylu’nun, Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden bir saat önce afet bölgesine geldiğini iddia etti.

Yurttaşlardan biri, “Bu ekipler 1 saat önce buraya geldi. Sabahtan beri ben buradayım. Hiçbir ekip yoktu. Sırf siz geleceksiniz diye Süleyman Soylu az önce gelip, talimat verdi, buraya kamyonları yığdı, çekip gitti. Sabahtan beri burada kimse yok. Bizim bütün umudumuz sizsiniz, sizlersiniz. Urfa’yı yalnız bırakmayın. 20 yıldır perişanız” dedi.

“AKP İSTİFA ETSİN”

Şanlıurfalı bir kadın ise şunları söyledi:

“Mahvettiler. Bitirdiler. Daha aklınız başınıza gelmedi mi? Bu az demek ki bize. Yıllarca emek verdik biz. Bu mudur bedeli? Biz yıllarca AK Parti’ye gece gündüz demeden çalıştık. Ama biz bugün bu olanları hak etmiyoruz. AKP hemen istifa etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir