Pınar Deniz: “O kadar insanı ekmeğinden ediyorsunuz”

Oyuncu Pınar Deniz, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından beş hafta yayın durdurma cezası verilen muhafazakâr ve laik yaşam tarzı çatışmasını iki aile üzerinden anlatan Kızılcık Şerbeti dizisinin yerine İslamofobi konulu belgeselinin gösterilmesine tepki gösterdi. Deniz, “Neden? Gerçekten neden? O kadar insanı ekmeğinden ediyorsunuz. Çok yazık gerçekten…” dedi.

Deniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti’ne RTÜK tarafından yayın durdurma cezası verilmesine tepki gösterdi.

Deniz, dizi ekibinin yasağın uygulanacağı beş hafta boyunca para kazanamayacağını belirterek “Neden? Gerçekten neden? O kadar insanı ekmeğinden ediyorsunuz. Çok yazık gerçekten…” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Doğukan Güngör, Sıla Türkoğlu, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Ceren Karakoç, Sibel Taşçıoğlu ve Settar Tanrıöğen’in başrollerinde olduğu Kızılcık Şerbeti dizisi bazı sahnelerden dolayı RTÜK tarafından ceza almıştı.

RTÜK, Show TV ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisindeki kadına şiddet ve zorla evlendirme sahnelerinden dolayı beş hafta durdurma ve 1,5 milyon TL’lik para cezası vermişti.

Geçtiğimiz akşam, kanal yönetimi kendilerine e-posta ile iletilen mahkeme tebligatının posta yoluyla ulaşması gerektiği için dizinin yayınlanmasına karar verdi.

Kızılcık Şerbeti dizisinin yeni bölümü yayınlanacaktı. Ancak özetin yayınlandığı sırada Show TV lisans iptali riski nedeniyle yayını kesmek zorunda kalmış ve İslamofobi konulu belgesel gösterilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir