Bu 7 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: Fiyatlar Çakılacak mı?

Yedi altcoin projesi, bu hafta token kilitlerini açacak. Tokenların kilidinin açılması, kripto para piyasasında özellikle kritik bir gelişme olarak öne çıkıyor. Kripto para yatırımcıları, portföylerindeki herhangi bir kripto paranın arzının çoğalıp çoğalmayacağını merak ediyor. Zira token fiyatları genellikle arzın yükselmesine iyi tepki vermiyor. İşte bu hafta token unlock’ı (kilit açma) gerçekleştirecek yedi altcoin projesi…

Bu hafta bazı altcoin projelerinin kilitleri açılıyor

Bugün, 1 Mayıs’ta, 1inch borsası bu hafta token kilidini açan ilk büyük protokol olacak. Bununla birlikte, yalnızca 21.429 tokenin piyasaya sürülmesiyle, token fiyatları üzerinde büyük bir etki beklenmemekte.  Kilidi açılacak 1INCH tokenları, yaklaşık 0,463 dolar olan mevcut fiyatlarla toplam 10.000 dolardan daha az bir değere sahip. Token Unlocks’a göre, yaklaşık 1.4 milyar tokenlık toplam arzın yüzde 37’si kilitli kalıyor. Ayrıca, token ekonomisi büyük ölçüde ekibe ve yatırımcılara yönelik. Token ekonomisine göre 1inch’in Aralık 2024’e kadar devam eden unlock programında ekibe özel 1.29 milyar token var. 

Ayrıca 1 Mayıs’ta Polkadot tabanlı web3 finans platformu Acala varlıkları serbest bırakacak. Kabaca 2,3 milyon dolar değerinde yaklaşık 27,4 milyon ACA tokenının kilidi açılacak. Bunlar toplam arzın yüzde 2,74’ünü temsil ediyor. Bu nedenle uzmanlara göre token fiyatları üzerinde bir miktar aşağı yönlü baskı riski var.

ACA, NYM ve daha fazlası için unlock süreci başlıyor

Acala tokenomiklerinin yüzde 34’ü kitle kredisi katılımcılarına, yüzde 29’u stratejik ortaklara ve yüzde 12’si de rezerve ayrılmakta. Hak ediş ve kilit açma programı Mart 2028’e kadar devam ediyor. ACA, 0,087 dolarlık zirvesinden yüzde 97 düşüşle işlem görüyor. Diğer yandan Nym, 3 Mayıs’ta toplam arzının yaklaşık yüzde 7,4’ünü piyasaya sürecek. Bu hafta fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı beklemek için yaklaşık 16,3 milyon dolar değerinde NYM tokenı piyasaya sürülmekte.

Trader Joe ise her iki günde bir token kilidi açıyor ve bir sonraki token açılışı 3 Mayıs’ta 108.000 JOE token ile gerçekleşecek. 5 Mayıs’ta Liquity (LQTY) ve Galxe (GAL) için token kilitleri açılıyor. Bu arada, 7 Mayıs’ta Tornado Cash, yaklaşık 1,3 milyon dolar değerinde 175.000 TORN tokeninin kilidini açacak. Teori, sürecin tüm DeFi proje yatırımcıları ve paydaşları için teşvikleri aynı hizaya getirmesi yönünde. Ancak gerçek şu ki, bu süreç genellikle kısa vadeli dalgalanmalara ve satış baskısına neden oluyor.

Kripto para piyasalarında son durum nedir?

Pazartesi sabahı Kriptokoin.com verilerine göre kripto piyasaları çoğunlukla kırmızıya döndü. Toplam piyasa değeri gün içinde yüzde 1,7 oranında küçülerek 1.23 trilyon dolara düştü. BTC yüzde 2 düşüşle 28.595 dolara gerilerken, Ethereum (ETH) yüzde 2,7 kayıpla 1.848 dolara düştü. İlk 20’de bu eğilime karşı koyan tek kripto, yüzde 4,4’lük bir kazançla 335 dolara ulaşan Binance’in BNB’si oldu. Bazı uzmanlara göre düzeltme yeniden başlıyor gibi duruyor. Bu nedenle bu hafta unlock sürecindeki projeler daha ağır kayıplar yaşayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*